+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
Wybierz język
PolishEnglishGerman
Napisz do nas

Kalkulator ogrzewania.

Kalkulator ogrzewania. Ogrzewanie gazowe

Budujesz dom, zastanawiasz się jakie ogrzewanie wybrać do nowego domu. Zastanawiasz się nad kosztami, i nad tym czy ogrzewanie gazowe będzie drogie. Słyszysz od sąsiadów, znajomych różne informacje, przeszukujesz internet i ciężko o konkretne informacje. Dlatego stworzyliśmy i udostępniliśmy za darmo właśnie ten kalkulator ogrzewania. Znasz przecież podstawowe dane np: powierzchnie grzewczą Twojego domu, czy ilość osób które będą mieszkać. Przekonaj się sam jak korzystne może być ogrzewanie z własnego zbiornika na gaz płynny propan. Kalkulator obliczy miesięczny i roczny koszt ogrzewania gazowego  i ilość potrzebnego gazu z uwzględnieniem wydatków na ciepłą wodę.

Powierzchnia grzewcza domu w m2
Ilość osób zamieszkałych

Podsumowanie

Zużycie roczne gazu:
0 litrów
Wydatki miesięczne:
0 zł
Zużycie miesięczne gazu:
0 litrów
Wydatki roczne:
0 zł
Wpisz adres e-mail, aby wysłać wyniki

 

Baza wiedzy LiderGas

Własności cieplne gazu płynnego określa ciepło spalania i wartość opałowa.

Ciepło spalania to ciepło otrzymane ze spalania całkowitego jednostki ilości paliwa przy stałym ciśnieniu, gdy spaliny zostaną ochłodzone do temperatury początkowej.

Wartość opałowa jest mniejsza od ciepła spalania o ciepło parowania wody zawartej w spalinach. Wartość opałowa jest podstawą do prowadzenia wszelkiego rodzaju obliczeń cieplnych. Dla właściwej oceny należy porównywać ją z wartością opałową innych nośników energii.

Propan i butan są gazami palnymi, które po zapaleniu spalają się na dwutlenek węgla i parę wodną, przy jednoczesnym wydzielaniu energii cieplnej. Proces ten zachodzi przy dostarczeniu odpowiedniej ilości powietrza (tlenu).  Produkty spalania to para wodna i dwutlenek węgla, które nie są szkodliwe dla człowieka. W procesie spalania powstają duże ilości pary wodnej, stąd też przy systemach ogrzewanie gazowego otwartym ogniem należny zapewnić dobrą wentylację. W przypadku doprowadzenia zbyt małej ilości powietrza (tlenu) następuje spalanie niezupełne. Wówczas produktami spalania są węgiel pierwiastkowy (sadza), tlenek węgla i wodór. Tlenek węgla i wodór są gazami palnymi, które nie oddały jeszcze swojej energii cieplnej i nie spalone uchodzą razem ze spalinami.

 

Zadzwoń teraz