+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
Wybierz język
PolishEnglishGerman
Napisz do nas

Mój Prąd 4.0 Dotacja nawet 20.500 zł

Mój Prąd 4.0 Dotacja nawet 20.500 zł

Kolejny nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego Mój Prąd zostanie uruchomiony:

15.04.2022

Uzyskanie dofinansowanie pozwala inwestorowi  na szybszy zwrot z inwestycji. Obecnie(01.04.2022r.)  inwestor może skorzystać z dwóch elementów ułatwiających wykonanie inwestycji. Pierwszym jest odliczenie od podatku dochodowego w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Drugim jest zakup na raty w  kredycie dedykowanym do OZE. LiderGas przy współpracy z BNP Paribas oferuje kredyt tańszy niż poziom inflacji – tylko 3,6% rocznie.

Od 15.04.2022 także dofinansowanie -nawet do 20500zł.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiło szczegóły nowej, czwartej już edycji programu Mój Prąd. W jego ramach prosumenci będą mogli otrzymać dofinansowanie zakupu instalacji fotowoltaicznych, które zostaną podpięte do nowego systemu rozliczeń net-billing. Co ważne, o dotację będą mogli ubiegać się także właściciele starszych instalacji, choć trzeba będzie spełnić jeden bardzo ważny warunek.

Mój Prąd 4.0
Mój Prąd 4.0

Zgodnie z założeniami, program Mój Prąd 4.0 obejmuje dofinansowanie samej instalacji PV ma wynosić maksymalnie 4 tys. zł, ale jeśli zdecydujemy się rozszerzyć ją też o inne elementy, to kwota wzrasta do 5 tys. zł. Tymi dodatkowymi elementami są magazyn ciepła, na który można otrzymać dotację do 5 tys. zł lub magazyn energii elektrycznej, do którego dopłata może wynieść 7,5 tys. zł. Do tego możliwe jest też uzyskanie do 3 tys. zł na współpracujące z tymi urządzeniami inteligentne systemy zarządzania energią HEMS/EMS. Maksymalna kwota dofinansowania dla nowych użytkowników może więc wynieść łącznie nawet 

Istnieje jednak również opcja dla obecnych posiadaczy instalacji PV. By jednak otrzymać jakiekolwiek pieniądze, należy zmienić swój obecny system rozliczeń na net-billing. Tutaj mamy jednak dwie sytuacje. Pierwsza dotyczy osób, które korzystały z dofinansowania w poprzedniej edycji programu – w takim przypadku mogą otrzymać do 2 tys. zł dofinansowania fotowoltaiki. Dopłaty do magazynów ciepła i energii oraz systemów HEMS/EMS są dokładnie takie same jak dla nowych instalacji.

Mój Prąd 4.0
Mój Prąd 4.0

Jeśli natomiast prosument nie korzystał z dofinansowania, to przy przejściu z systemu dopłat na system net-billing może otrzymać dokładnie takie same dotacje, jak osoba, która dopiero zakłada zupełnie nową instalację.

Mój Prąd 4.0
Mój Prąd 4.0

Budżet programu wynosi ok. 350 mln zł, więc z dofinansowania będzie mogło skorzystać kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Co ciekawe, według analiz Ministerstwo Klimatu i Środowiska, nowe instalacje działające w systemie net-billing powinny zwrócić się w ciągu maksymalnie 7,5 roku. Oczekuje się, że dzięki Mój Prąd 4.0 ilość energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych powinna wzrosnąć aż o 1,2 GW.

Informacje zaczerpnięte ze strony https://www.komputerswiat.pl/

Mój Prąd 4.0 od 15 kwietnia i tylko w net-billingu! Szczegóły nowej dotacji – video prezentacja Globenergia!

Szczegóły programu oraz nowe edycje możesz sprawdzić tutaj

Zostaw kontakt do Siebie, oddzwonimy z konkretną propozycją.

Zadzwoń teraz