+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
Wybierz język
PolishEnglishGerman
Napisz do nas

Projekty instalacji gazowej

Projekty instalacji gazowej

Wykonaliśmy już ponad 1000 projektów instalacji gazowej. Oferta nasza dotyczy zarówno  projektów instalacji gazowych zbiornikowych na propan jak i na gaz ziemny. Wykonujemy projekty instalacji gazowej na zewnątrz budynku – projekt niezbędny do zgłoszenia instalacji zbiornikowej- oraz projekty instalacji wewnętrznej.Realizujemy ją z klientami indywidualnymi  a także z firmami. Z naszych usług korzystają także projektanci branżowi oraz biura projektowe i architektoniczne. Oferta LiderGas posiada kompleksową opcje – od projektu do odbioru. Dlatego przy zamówieniu całej naszej inwestycji zbiornikowej na gaz płynny, wykonamy dla Ciebie projekt instalacji zbiornikowej – nie musisz szukać innego biura projektowego. Jeżeli potrzebujesz samego projektu do gazu ziemnego LiderGas wykona szybko i skutecznie taki projekt. W zakładce pobierz dokumenty , udostępniliśmy za darmo potrzebny dokument-oświadczenie, który razem z projektem należy złożyć w starostwie powiatowym. Także znajdziesz tam inne potrzebne dokumenty min. przy zgłoszeniu zbiornika do Urzędu Dozoru Technicznego czy zgłoszenie mikroinstalacji ZM przy budowie instalacji fotowoltaicznej.

 

Baza wiedzy LiderGas

Instalacja zbiornikowa na gaz płynny musi być wykonana ściśle według projektu. Projekt ten uwzględnia przewidziane prawem obostrzenia, przede wszystkim w odniesieniu do określonych odległości. Główne elementy instalacji zbiornika na gaz płynny:

  1. Zbiornik gazu płynnego, który wyposażony jest przez producenta w następującą armaturę: zawór poboru fazy lotnej ( z manometrem), zawór poboru fazy ciekłej, zawór bezpieczeństwa, zawór napełniający, pływakowy wskaźnik napełnienia zbiornika w %, oraz reduktor pierwszego stopnia.
  2. Przewód gazowy prowadzący gaz ze zbiornika do budynku.
  3. Zawór główny i reduktor drugiego stopnia umieszczone w szafce gazowej na zewnętrznej ścianie budynku.

Gaz propan-butan wykorzystywany jest zarówno w nowo budowanych domach jak i w domach już istniejących, gdzie wymagana jest modernizacja dotychczas stosowanego ogrzewania.  Gaz propan-butan zużywany do ogrzewania pomieszczeń jest dodatkowo wykorzystywany do ogrzewania wody, oraz do gotowania w kuchenkach gazowych.

 

Zadzwoń teraz