+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
Wybierz język
PolishEnglishGerman
Napisz do nas

Instalacje Fotowoltaiczne

Instalacje Fotowoltaiczne.

LiderGas montuje i sprzedaje instalacje paneli, ogniw  fotowoltaicznych. Dobierze optymalną instalacje, zaprojektuje ją pod względem efektywności solarnej na dachu, wybierze najlepszy falownik (inwenter).

Zastawiasz się na pewno czy instalacja fotowoltaiczna jest dla Ciebie?

Jeżeli:
🌞 Dysponujesz  dachem o pow. min. 20 m²

🌞 Twoje opłaty za prąd to minimum 150 zł miesięcznie

🌞 Wolisz uniknąć nadchodzących wzrostów cen energii elektrycznej

🌞 Planujesz obniżyć rachunki za energie do minimum

🌞 Chciałbyś dogrzewać dom lub ogrzewać energią elektryczną

🌞 Planujesz zamontować klimatyzacje a obawiasz się o swoje rachunki

🌞 Twój kolejny samochód będzie elektryczny lub hybryda plug-in

🌞 Cenisz sobie czyste środowisko i niepokoi Cię smog

To instalacja fotowoltaiczna jest dla Ciebie.

Technologia i rozwiązania zaproponowane przez LiderGas przyczynia się do znacząco lepszej produkcji energii niż zastosowania konkurencyjne.

Na 2020r LiderGas wprowadził moduły o mocy 335W opartej o technologie

Halfcut, Perc oraz panele obustronne Bifacial.

Laserowe przecięcie na pół standardowych ogniw spowodowało, że zamiast 60 ogniw otrzymano 120 ogniw. Ogniwo przecięte na pół ma prąd o połowę niższy, gdyż wartość prądu jest wprost proporcjonalna do powierzchni ogniwa. W konsekwencji każdy z busbarów transportuje prąd o połowę niższy a spadek oporu elektrycznego powoduje ogólny wzrost wydajności, szczególnie w okresach wysokiego natężenia promieniowania słonecznego.
Otrzymujemy zmniejszenie wewnętrznej rezystancji ogniw, większą moc wyjściową oraz poprawą osiągów w różnych warunkach nasłonecznienia, także przy zacienieniu a także zwiększenie wytrzymałości ogniw m.in. na mikropęknięcia.

Nie posiadasz odpowiednich środków – żaden problem zamienimy opłatę jednorazową na wygodne raty.  Szukasz dofinasowania na pokrycie wydatków z wiązanych. Czytaj Poniżej.

Zastanawiasz się nad zdobyciem dotacji – dofinansowania do paneli fotowoltaicznych. Obecnie możesz skorzystać z kilku form:

  1. Dofinansowanie 5000zł do montażu paneli:  Program „Mój  Prąd” Czytaj dalej…
  2. Dofinansowanie zwrotne w programie „Czyste Powietrze”. 
  3. Odliczenie od podatku wydatków inwestycyjnych w ramach  „Ulgi  Termomodernizacyjnej”.  Czytaj dalej…
  4. Programy Grantowe  przy wsparciu środków z UE. O programy współfinasowane z UE pytaj w swojej gminie lub powiecie. Na Śląsku w subregionie zachodnim o dotacjach 100% do fotowoltaiki możesz przeczytać tutaj.

Wypełnij formularz kontaktowy a znajdziemy dla Ciebie najlepszą opcje.

Energia wyprodukowana za pomocą Twojej elektrowni fotowoltaicznej której nie zużyjesz – zostanie przekazana do zakładu energetycznego. Natomiast w miesiącach zimowych kiedy produkcja jest mniejsza będziesz mógł odebrać z Energetyki 80% tego co przekazałeś.

Zobacz realizacje LiderGas i opinię zadowolonych klientów. 

Zalety posiadania Instalacji Fotowoltaicznej

Chcesz się dowiedzieć więcej o ustawie o OZE i uwarunkowaniach bycia Prosumentem:

Ustawa o Odnawianych Źródła Energii

Montaż instalacji fotowoltaicznej rozpoczyna się od montażu stelażu, konstrukcji; rozprowadzenia przewodów.

montaż instalacji fotowoltaicznej

Kolejnym elementem jest okablowanie całej instalacji, montaż falownika, zabezpieczeń prądowych i uziemienia.

falownik montaż instalacji fotowoltaicznej

I wreszcie upragniony moment- panele fotowoltaiczne zajmują swoje należyte miejsce. Pięknie prezentując się na dachu.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

montaż instalacji fotowoltaicznej

Najważniejszym elementem  z punktu widzenia bezpieczeństwa jest zamontowanie zabezpieczania ACDC.

zabezpieczenie ACDC

montaż fotowoltaiki

Następnym krokiem jest zarejestrowanie Twojej własnej elektrowni na platformie producenta falownika. Od teraz widzisz ile produkujesz energii elektrycznej.

falownik , produkcja energii elektrycznej

Instalacje włączasz po wymianie licznika na obukierunkowy – który zlicza  energie pobraną i oddaną do sieci z Twojej nadprodukcji czyli niezużytej wyprodukowanej energii.

wymiana licznika na obukierunkowy

Po rejestracji licznika na platformie udostępnionej przez dostawce energii możemy dokładnie sprawdzić ilość energii pobranej z sieci.

pobranie energii z sieci

Sprawdzisz także  ilość energii oddanej do sieci z Twojej nadprodukcji. Energie tą wykorzystasz w 80%,  w okresie kiedy Twoja instalacja produkuje mniej  lub wcale w stosunku do Twoich potrzeb  np:  w zimie, pochmurny dzień lub w nocy.

elicznik

Galeria instalacji fotowoltaicznych LiderGas

Baza wiedzy LiderGas

Fotowoltaika jest jedną z najmniej inwazyjnych dla środowiska naturalnego metod pozyskania energii elektrycznej.

Wyróżnia się pod tym względem nawet wśród innych źródeł energii tego typu zwanych w języku polskim OZE – Odnawialne Źródła Energii. Elektrownie wiatrowe ingerują w sferę życia ptactwa, wszyscy słyszeli o protestach lokalnych społeczności przeciw „wiatrakom”. Elektrownie wodne ingerują w ekosystem rzeczny. Biogazownie i spalanie lub współspalanie biomasy, emituje bądź gaz cieplarniany, bądź ciepło. Systemy fotowoltaiczne jedynie stoją! Dodatkowo na potrzeby instalacji fotowoltaicznych zaadoptować można powierzchnie i tak „stracone” dla środowiska, dachy budynków mieszkalnych, hal produkcyjnych itp.

Ogniwo jest budowane z półprzewodników ( głównie krzem z domieszkami).

Uzyskuje się dwie warstwy: warstwę n i warstwę p, przedzieloną tak zwanym złączem p – n. Do złącza typu n doprowadzona jest elektroda ujemna ,a do złącza typu p elektroda dodatnia. W procesie fotowoltaicznym energia doprowadzana jest do półprzewodnika n poprzez światło słoneczne. Fotony wybijają elektrony walencyjne z półprzewodnika n, które to przez złącze p-n wędrują do półprzewodnika p. Po doprowadzeniu do obszarów p i n metalowych kontaktów, elektrod, oraz zamknięciu obwodu popłynie prąd elektryczny.

Ogniwa, a w związku z tym i panele dzielimy na kilka grup w zależności od użytego krzemu:

Ogniwa krzemowe Monokrystaliczne.

-wytwarzane z pojedynczych kryształów krzemu o uporządkowanej strukturze wewnętrznej, cięte z dużych bloków krzemu. Mają one wyższą sprawność , żywotność ale i cenę.

Ogniwa krzemowe Polikrystaliczne

– zbudowane z wielu niejednorodnych kryształków krzemu, są mniej wydajne, ale ze względu na niższe koszty produkcji ,tańsze. Zaletą tych ogniw jest też to, że wykazują nieco większą, niż ogniwa monokrystaliczne, sprawność przy świetle rozproszonym, stąd są preferowane na szerokościach geograficznych, gdzie dni słonecznych jest mniej. Obecnie również zredukowano różnice w żywotności pomiędzy modułami polikrystalicznymi i monokrystalicznymi.

Ogniwa krzemowe Qasi- monokrystaliczne

– nowość na rynku – zbudowane są z mieszanki krzemu monokrystalicznego i polikrystalicznego. Obecnie wchodzą na rynek przemysłowy. Szacuje się, że w roku 2020 będą stanowiły 50% wszystkich produkowanych ogniw. Sprawność tych ogniw przekracza już 17%.

Ogniwa Amorficzne

– wykonane z amorficznego bezpostaciowego niewykrystalizowanego krzemu. Mają niższą sprawność, nie są tak powszechnie stosowane w przemysłowej energetyce solarnej. Stosuje się je powszechnie w zasilaniu małych urządzeń ,takich jak kalkulatory, zegarki i inne gadżety. Ogniwa te są jednak bardziej czułe na tak zwane światło rozproszone, przy zachmurzonym niebie potrafią mieć nawet wydajność większą i to znacznie od innych ogniw krzemowych. Często montuje się je przykładowo na fasadach budynków zorientowanych w kierunku północnym.

Zadzwoń teraz