+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
Wybierz język
PolishEnglishGerman
Napisz do nas

Zalety instalacji fotowoltaicznej

Zastanawiasz się : Jakie korzyści  osiągne inwestując we własną elektrownie fotowoltaiczną?

 • Jesteś niezależny energetycznie. Twój dom, Twoja elektrownia. Pomimo, że instalacja fotowoltaiczna nadal jest połączona z siecią publiczną, PROSUMENT (właściciel instalacji fotowoltaicznej)  faktycznie w trakcie roku zużywa swój prąd i uniezależnia się od decyzji cenowych i taryfowych koncernów energetycznych. Przez co najmniej 25 lat nie interesują mnie ceny energii elektrycznej.
 • Oszczędności i obniżenie kosztów życia /prowadzenia firmy. Zyski z naszej inwestycji w fotowoltaikę odbieramy zaraz po uruchomieniu naszej elektrowni, poprzez radykalne zmniejszenie rachunków za energię przez kolejne 25 lat.
 • Bezpieczeństwo i atrakcyjna stopa zwrotu. Inwestując pieniądze we własną elektrownię słoneczną, dokonujemy bezpiecznej inwestycji i zapewniamy sobie atrakcyjną stopę zwrotu. Nasza inwestycja nie jest zależna od wahań rynku, giełdy czy stóp procentowych lub błędnych decyzji analityków. Nasze zyski są w tym wypadku zależne od Słońca, a te będzie świecić jeszcze przez 5 miliardów lat. Z dofinasowaniem Mój prąd i ulga termomodernizacyjną ZWROT Z INWESTYCJI to tylko 5-6 lat.
 • Podniesienie wartości nieruchomości.
 • Fotowoltaika TO ZYSK na teraz i na najbliższe ćwierć wieku! Montując panele fotowoltaiczne na domu podnosisz jego wartość, gdyż staje się on domem w którym nie płaci się za prąd.
 • Zabezpieczenie na przyszłość. W życiu już tak jest, że z czasem -o ile wszystko idzie dobrze- gromadzimy większy majątek, niestety sił do pracy mamy mniej. Koszty życia mają niestety tendencje zwyżkowe ( wzrost cen prądu ). Moja elektrownia fotowoltaiczna to mój fundusz emerytalny, pomimo spadku dochodów nie będziemy się obawiać, że rachunki za prąd będą dla nas ciężarem.
 • Bezpieczeństwo dla rodziny. Nawet gdyby nas zabrakło nasi bliscy będą odbierać zyski z inwestycji w fotowoltaikę nie płacąc za prąd i będą zabezpieczeni swoistą słoneczną polisą ubezpieczeniową przez ponad 25 lat działania elektrowni.
 • Ekologia. Dobrze i bezpiecznie inwestując dbamy jednocześnie o nasz wspólny dom- Ziemię, nasze środowisko i wreszcie inwestujemy w NASZE ZDROWIE. Każda wyprodukowana MWh zielonego prądu przez naszą elektrownię to  mniej dwutlenku węgla , smogu w naszym powietrzu, a więc więcej zdrowia Twojego i Twoich bliskich.
 • Inwestycje możesz odliczyć od Podatku do 53tys. złotych. Przy Inwestycji za 25tys.  otrzymasz zwrot 4750zł. Odpis od podatku możesz dokonać w ciągu 6 lat. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Ulga termomodernizacyjna.
 • Uzyskasz dopłatę 5000zł z programy „Mój Prąd” – spiesz się tylko 200.000 instalacji  otrzyma takie dofinansowanie. Program ruszył od 1.09.2019.
 • Instalacja fotowoltaiczna może za darmo tankować Twój samochód Interesuje Cię elektromobilość , posiadasz już auto elektryczne lub chcesz je zakupić – inwestuj w fotowoltaikę. Dodatkowo w LiderGas zakupisz ładowarkę samochodów elektrycznych, charger  Wallbox. Więcej tutaj….

Zyski jakie czerpiemy z własnej elektrowni solarnej nie są opodatkowane.

Skorzystaj zanim przyjdzie ustawodawcy do głowy to zmienić.

Dzięki nowym regulacjom prawnym ( Ustawa o odnawialnych źródłach energii ) obecnie można zintensyfikować dodatkowo zyski z posiadanej elektrowni fotowoltaicznej.

MIKROINSTALACJE PROSIMENCKIE:
OSOBY PRYWATNE/ INSTYTUCJE/GMINY / SPÓŁDZIELNIE MIESZKANIOWE / WSPÓLNOTY MIESZKANIOWE/ KOŚCIOŁY

Właściciele mikroinstalacji, ( instalacji o mocy zainstalowanej do 50 kWp ) zwanie PROSUMENTAMI mają następujące udogodnienia:

 • W trakcie produkcji energii przez instalację ( dzień ), w pierwszej kolejności zużywają SWÓJ PRĄD, więc unikają kosztów zakupu energii .

  inwerter trójfazowy Sofar
  instalalacja trójfzowa
 • Jeśli produkcja w danym momencie przekracza zapotrzebowanie domu/firmy, energia odpływa do sieci – jednak nie tracimy jej, w momencie gdy nasze zapotrzebowanie jest większe niż produkcja, lub nie ma produkcji ( noc ), „odbieramy nasz prąd z sieci” . Nie musimy mieć akumulatorów, gdyż sieć jest naszym „magazynem energii”.
 • dobrze dobrany do potrzeb klienta zestaw fotowoltaiczny pozwala zredukować rachunki za energię do minimum.

Co to jest : SYSTEM OPUSTÓW?

To ustawowo zagwarantowany sposób bilansowania energii elektrycznej wyprodukowanej w mikroinstalacjach przez wszystkich PROSUMENTÓW, z zakładami energetycznymi. W cyklach rocznych zliczana jest przez zakład energetyczny energia elektryczna oddana do sieci przez mikroinstalację i energia pobrana przez gospodarstwo domowe. Z bilansu wynika czy za energię mamy dopłacić ( kupiliśmy więcej niż wyprodukowaliśmy), czy też nasza instalacja fotowoltaiczna zaspokoiła roczne zapotrzebowanie na energię. Dzięki systemowi opustów nie trzeba inwestować w kosztowne i mało efektywne systemy magazynowania energii ( akumulatory ) , gdyż sieć energetyczna jest naszym „magazynem energii”.

W jakiej proporcji rozliczona zostanie nasza energia ?

 • Właściciele mikroinstalacji o mocy do 10 kW za każdą oddaną do sieci 1 kWh energii wyprodukowanej, będą mieli prawo odebrać 0,8 kWh energii w czasie gdy ich instalacja nie będą jej wytwarzać w wystarczającej ilości ( noc, zima ).
 • Właściciele mikroinstalacji o mocy powyżej 10 kW do 40 kW za każdą oddaną do sieci 1 kWh energii wyprodukowanej, będą mieli prawo odebrać 0,7 kWh energii, w czasie gdy ich instalacje nie będzie jej wytwarzać w wystarczającej ilości ( noc zima ).

PRZEDSIĘBIORCY Prosumentem

Obecnie po nowelizacji ustawy o OZE z sierpnia 2019, zyskiem przedsiębiorcy instalującego własną elektrownię solarną-  podobnie jak w przypadku Prosumenta – jest zużywanie na bieżąco produkowanej energii fotowoltaicznej przez urządzenia elektryczne w ich firmach. Dodatkowo jednak podmioty prowadzące działalność gospodarczą małe i średnie firmy mają prawo do  odprowadzenia do sieci nadwyżki energii wyprodukowanej przez ich instalacje fotowoltaiczne. Odbiór jest podobny jak w wypadku osób fizycznych do 10kWp 80% i do 50kWp 70%.

montaż instalacji fotowoltaicznej

Zadzwoń teraz