+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
+48 790 87 88 44 Pon - Pt 09:00 - 17:00 ul. Jaworowa 28, 56-120 Brzeg Dolny
Wybierz język
PolishEnglishGerman
Napisz do nas

Panele Fotowoltaiczne Shingled

Panele Fotowoltaiczne Shingled

Co to jest technologia Shingled?

Technologia Shingled jest to sposób łączenia ogniw fotowoltaicznych, który polega na nakładaniu na siebie wąskich pasków ogniw. Sposób ten przypomina nakładanie gontów na dachu, stąd też niektórzy nazywają tą technologię gontową.

Ogniwa Shingled są zwykle cięte przy pomocy lasera na 5, 6, 7 lub 8 pasków wzdłuż szyny zbiorczej( Busbarów). Następnie paski te nakłada się lekko na siebie, aby utworzyć połączenia elektryczne. Następnie łączy się za pomocą kleju przewodzącego elektrycznie (ECA), który zapewnia przewodność i elastyczność. Połączenie to powoduje, że łączenie ogniw ukryte jest pod pojedynczą szyną z tyłu ogniwa.

W związku z czym dzięki takiemu połączeniu szyny zbiorcze nie mają wpływu na zacienienie ogniw.

Z całą pewnością moduły Shingled mogą być realizowane z takimi technologiami jak PERC, bifacial, n-type czy HJT, dzięki czemu uzyskuje się wyższą moc i lepszą wydajność energetyczną.

Instalacja fotowoltaiczna z modułami Shingled – technologia gontowa a panel konwencjonalny- różnice:

  • wyższa wydajność,
  • mniejsze straty energii,
  • większe wykorzystanie powierzchni ogniw,
  • niższa temperatura robocza, co skutkuje zwiększoną wydajnością energetyczną,
  • lepszy wygląd.

Fotowoltaika dla domu – dzięki tym cechom jest to idealne rozwiązanie.

W modułach Halfcut przy zacienieniu małego fragmentu  jednej połowy powoduje jej „wyłączenie”, natomiast w technologi gontowej moduł działa proporcjonalnie do  wielkości zacienienia – widać to na poniższym rysunku.

W LiderGas znajdziesz kilku producentów takich modułów min:  Hyundai, EcoDelta, Kensol, TW Solar. Te ostanie w doskonałej cenie Listopad 2023r. – opcje Black Frame, FullBlack. Więcej w LiderGas Market . Oferujemy profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych.

 

Zadzwoń teraz